03.09.2015

Okrugli sto ,,Značaj definisanja ishoda učenja za privredu Crne Gore“

O značaju koji ishodi učenja imaju za privredu i poslodavce govorilo se na okruglom stolu koji je 2. jula održan u Privrednoj komori Crne Gore. Uvođenjem ishoda učenja na institucije visokog obrazovanja poboljšaće se kvalitet programa i povećati mobilnost radne snage, rečeno je na skupu. Poslodavci u Crnoj Gori nijesu mogli jasno da prepoznaju koje kvalifikacije studenti imaju nakon diplomiranja, koje su znanje i vještine budući zaposleni stekli tokom studija, a postojeći dodatak diplomi ne sadrži dovoljno informacija o tome, naglasili su učesnici skupa u Privrednoj komori. Projektom DEVCORE planirana je izrada akcionog plana za uvođenje ishoda učenja na insitucije visokog obrazovanja u Crnoj Gori, obuka predavača i studenata za definisanje ishoda učenja, kao i nastavak unapređenja saradnje između institucija visokog obrazovanja i tržišta rada. Realizacija projekta, kojim koordinira Univerzitet Crne Gore, trajaće do 2016. godine. Univerzitet je pripremio informator sa ishodima učenja za studijske programe na osnovnim studijama UCG.