28.05.2015

Radionica o ishodima učenja održana na Univerzitetu Mediteran

Radionica ,,Definisanje ishoda učenja na Univerzitetu Mediteran“ održana je  25.5.2015.godine na Univerzitetu Mediteran  , u okviru aktivnosti DEVCORE projekta.  Na radionici se govorilo o ishodima učenja i  načinu definisanja za predmet, kurs ili studijski program. Takođe, predstavljene su smjernice za definisanje ishoda učenja na visokobrazovnim institucijama.

Predstavnici svih univerzitetskih jedinica  koji su prisustvovali radionici imali su priliku da, kroz primjere i zadatke, upoznaju metodologiju pisanja ishoda učenja i proces njihovog definisanja. Ishodi učenja predstavljaju iskaze o onome što želimo da studenti znaju, razumiju ili mogu da urade nakon završenog kursa, kao rezultat procesa učenja.

Osnovne smjernice za pisanje ishoda učenja pogledajte u flajeru.